تور محافظ ورزشی چیست ؟

تور محافظ از دسته تورهای ورزشی و تفریحی است و یک عنصر ضروری برای سالن های ورزشی و از جمله تجهیزات مورد نیاز برای ورزش های داخل سالن است.این تورها میتوانند برای حافظت از پنجره ها ، بخاری ها یا دیوارها مورد استفاده قرار بگیرند.

تورهای محافظ اغلب برای محافظت از سقف سالن نصب میشوند. میتوان با استفاده از این تورها سالن را به بخش های موردنظرتقسیم کرد تا از یک سالن برای چند منظور استفاده شود.

علاوه بر موارد ذکرشده میتوانیم با استفاده از این تورها منع از ورود حشرات به سالن شویم.

تور محافظ سالن ورزشی برای امنیت بیشتر در طی بازی و مسابقات نصب میشوند.

تورهای محافظ چگونه ساخته می‌شوند؟

مواد اولیه این تورها از پلی پروپیلن تشکیل شده‌است که در مقابل شرایط آب و هوایی متفاوت مقاوم است.همچنین در برابر باران و ضربه تور نیز آسیب نمیبیند.به این ترتیب تورهای محافظ از زمین مراقبت میکنند و مانع از استهلاک سالن میشوند.

شما در بازار میتواند انواع مختلفی از رنگ ها و اندازه های آن پیدا کنید.

تورها به وسیله کارابین به سقف یا دیوارها متصل میشوند.جنس کارابین معمولا از آلمینیوم سبک است .میزان وزنی که کارابین  میتواند تحمل کند روی آن درج شده است.

کارابین محکم است ونسبت به خم شدن و ضربه مقاوم است.

ویژگی تورهای محافظ :

تورها لبه های پهنی دارند تا کمتر آسیب ببینند .لوازم جانبی تورها باید با کیفیت باشد.

وزن تورها در لبه پایینی 200 گرم  است و به صورت جمع شده تور را سنگین و ثابت نگه میدارد.

 انواع تورهای محافظ :

تورهای محافظ در داخل سالن سبک و قابل حمل هستند.میتوانید آنها را به راحتی حرکت دهید و سالن را به قسمت های مختلف تقسیم کنید.

این دسته از تورها کشویی هستند و مانع از رفتن توپ به داخل قسمتهای دیگر میشوند.تورها از دیوارها در مقابل ضربه و گرد و خاک محافظت میکنند.

تورهای محافظ را میتوان در سالن های ورزشی ، استخر ها و ورزشگاهها استفاده کرد.