بیانیه ماموریت گروه صنعتی توربافان
مأموریت و رسالت بنیادی گروه صنعتی توربافان (Mission)

گروه صنعتی توربافان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده انواع تورهای ماهیگیری، ورزشی، نظامی، ایمنی و… در ایران، با اثربخش نمودن بخش قابل توجهی از پتانسیل‌ های خود تلاش دارد تا در نقش یک نهاد تولیدی و توسعه ‌ای توانمند ظاهر شده و به سرمایه‌گذاری و مدیریت طرح‌ های بزرگ در این حوزه کمک کند.


باورها، ارزش ها و رویکردهای  گروه صنعتی توربافان (Belief & Value & Approach)

ما خود را مسئول میدانیم در قبال:

خداوند

ما بر اساس اصول اعتقادی خویش، بر این باور هستیم که با توکل به خدای قادر و توانا، نیرو و توانمان مضاعف شده و با این پشتوانه، با اعتماد به نفس و خود باوری خواهیم توانست به جایگاه شایسته ای دست یافته و غیر ممکن ها را ممکن سازیم و با صبر و پایداری، بر مشکلات، چالش ها و سختی ها فائق آییم. به گونه ای که باور داریم مومن کار نمی کند مگر خوب. ما عمیقاً با خواندن عبارت " خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزِی را دارم که تو در عرش کبریایی خویش نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری " به وجد آمده و به این وجد و باور خود مفتخریم.

جامعه

ما میخواهیم سهم خود را در تامین رفاه اجتماعی جامعه از طریق اجرای برنامه های توسعه ای مبتنی بر خرد جمعی، تضمین کیفیت خدمات ارائه شده را عینیت بخشیم. ما میخواهیم سهم خود را در رونق اقتصادی از طریق اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده پرداخت نماییم. ما عمیقاً عبارت "هر آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران نیز بپسند " را باور داشته و داریم.

سرزمین عزیزمان، ایران

ما عمیقا بر تعلق خاطر خود به میهنمان ایران پافشاری می نماییم. تاریخ و تمدن کهن چند هزار ساله، پشتوانه ای محکم برای این باور و این تعلق خاطر است. بنابراین حفظ منافع ملی همواره برجهت گیری ها و برنامه ریزی های ما اولویت خواهد داشت.

نقش و مسئولیت‌های گروه صنعتی توربافان

در قبال مشتریان: 

ارائه محصولات و خدمات به مشتریان با بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت، دارای ارزش افزوده و توجیه  اقتصادی، در زمان مقرر و با رعایت اصول و موازین لازم و کافی، با نگرش خیرخواهانه و در جهت منافع مشتریان. بدیهی است احترام به حریم خصوصی مشتریان و پاسداشت آن جزء حقوق اولیه ایشان تلقی خواهد شد. ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش یکپارچه و فراگیر نهایت آرامش و آسایش را برای مشتری به ارمغان خواهد آورد.

در قبال کارکنان : 

حفظ کرامت انسانی کارکنان، ایجاد فضای کاری با محیط فیزیکی سالم و دارای ارگونومی مناسب، استقرار حاکمیت انگیزه و پویایی در عملکرد ها، حفظ شخصیت فردی، گروهی و حرفه ای کارکنان، آموزش و تجهیز نیروی انسانی به علوم و فناوری های مورد نیاز و استفاده از توانمندی های بالقوه و بالفعل آنان، شایسته سالاری، ارتقاء سطح زندگی کارکنان متناسب بـــا اثـــر بخشی عملکرد آنان، ارج نهادن به ابتکارات و خلاقیت های کارکنان، توجه به کیان خانواده آنان، تشویق کارکنان به تبادل اطلاعات حرفه ای و تخصصی در جهت ایجاد تعامل و کاهش تعارض های موجود، مقید نمودن کارکنان به اجرای امور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و نهایتاً سهیم نمودن کارکنان در منافع شرکت.

در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی: 

در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی که با گروه صنعتی توربافان به هر طریقی رابطه کاری دارند، ما تمامی حقوق حرفه ای اشخاص حقیقی و حقوقی را محترم می شماریم، صداقت و شفافیت در عملکرد با آنان را سر لوحه فعالیت های تولیدی و بازرگانی خود قرار می دهیم و در ایفای تعهدات خود در قبال ایشان، خود را مقید به حفظ منافع متقابل می دانیم.

التزام به مبانی توسعه پایدار

ما به مبانی توسعه پایدار پایبند هستیم و عینیت آن را در اصول و محورهای ذیل جستجو می نماییم:

اصول اقتصادی
ما برای حضور موثر درعرصه رقابت و نیل به بهره وری مناسب، در کلیه مکانیزم های عملیاتی خود، موارد زیر را مورد توجه قرار می دهیم
محیط زیست
ما علاقمندی خود به حفظ محیط زیست را صریحاً اعلام می نماییم و تلاشی مجدانه برای کاستن از نقش احتمالی خود در تخریب محیط زیست خواهیم داشت. ما عمیقاً معتقدیم روش ها و راه حل های ما به صورت مستقیم و غیر مستقیم تأثیری محسوس بر کاهش آلاینده های زیست محیطی و تخریب آن خواهد داشت.
امور اجتماعی
ما خود را بخشی از جامعه می دانیم. از این رو پیوسته می کوشیم با یافتن شیوه های مناسب و با بکارگیری نیروی انسانی ماهر، در ارتقای سطح زندگی آنان مثمر ثمر واقع گردیم. همچنین با یافتن منابع مازاد در جهت بسط و گسترش خدمات عام المنفعه تلاش خواهیم کرد. ما نسبت به محیط و وقایع پیرامون خود بی تفاوت نخواهیم بود. حفظ کرامت انسانی سرلوحه فعالیت های عام المنفعه ما خواهد بود.
رعایت مبانی نوین مدیریت
تلاش خواهیم نمود که رویکرد های نظام یافته ای را در مجموعه خود مستقر نماییم که بتواند نتیجه ها را مورد نظارت، حسابرسی و ارزیابی قرار دهد، به عملکرد های اثرگذار بر روند بهینه فعالیت ها پاداش داده و یا تغییرات لازم را به نحوی که همیشه و به سرعت پاسخگوی مطالبات مشتریان خود باشیم اعمال نموده و بر منابع در اختیار خود به نحوی اثر بخش مدیریت نماییم.
توجه به اثر بخشی ارتباطات
گروه صنعتی توربافان برای مقوله ارتباطات سهم و اعتبار ویژه ای قائل است و با توجه به اهمیت و نقشی که در اثر گذاری بر اقتصاد رقابتی دارد، نشر اطلاعات ضروری و ارتباطات آشکار را امری اجتناب ناپذیر می شمارد. ما برای ترویج اطلاعات و گسترش ارتباطات، برنامه های اطلاع رسانی جامعی داریم که بر اساس آن، اطلاعات مرتبط با فعالیت های خود را ضمن در نظر قراردادن ملاحظات محرمانه، در اختیار کلیه افراد و موسسات که علاقمند به دریافت آن ها هستند، قرار می دهیم. ما به مدیریت ارتباطات به عنوان یک فرآیند و راه حل کارآمد بازیابی پتانسیل های تجاری خود و مشتریان، عمیقاً باور داریم. ما تلاشی مستمر در نهادینه سازی و معماری ایده ی نقش موثر ارتباطات در بهبود شرایط یک سیستم تجاری به عمل خواهیم آورد.
رعایت اصل شفافیت
ما در کلیه فعالیت های خود از اصل شفافیت که تجلی درستکاری و صداقت در عملکردها می باشد، پیروی نموده و با توجه به موارد زیر این اصل مهم را رعایت می نماییم:

در حافظه موقت کپی شد